Oczywiście, że tak. Jesteśmy firmą programistyczną z ponad 20-letnim stażem i realizujemy zaawansowane projekty. Ponadto, dbamy o wymianę wiedzy wewnątrz FP, dlatego stworzyliśmy grupę Technical Expertise. Skupia ona naszych ekspertów - ponad 30 architektów - którzy chętnie dzielą się informacjami merytorycznymi, inspirują nawzajem, pomagają w rozwiązywaniu problemów w projektach i decydują o kierunku rozwoju technologicznego całej firmy. Na pewno znajdziecie wspólny język!
Odpowiedź brzmi – systemowo. W FP możesz zdobywać kolejne poziomy swojego stanowiska (Assistant / Junior / Medium / Senior / Expert), lub starać się o awans pionowy (Team Member / Team Leader / Head of Team). Mamy jasno określone ścieżki karier oraz kryteria które należy spełnić, by „iść dalej”. Opracowaliśmy macierze techniczne z core’owych technologii, które określają zakres wiedzy i doświadczenia, jaki musisz posiadać. Mamy również super liderów, którzy dbają o Twój rozwój w projekcie i poza nim, przygotowując Cię tym samym do awansu.
Dajemy duże możliwości rozwoju. Stworzyliśmy ścieżki karier dla większości stanowisk, aby zapewnić systemowe podejście do rozwoju naszych pracowników. W FP mamy również dział FPAcademy, który odpowiada za szkolenia wewnętrzne oraz zewnętrzne. Twój lider na pewno zadba o to, żebyś mogła/mógł uczestniczyć w szkoleniach dopasowanych do Twoich potrzeb. Dodatkowo, w samej organizacji proponujemy dodatkowe role, takie jak trener czy rekruter techniczny.
Transparentność systemu wynagrodzeń to killer feature FP. Widełki, stałe podwyżki za awans, mediana i średnia wynagrodzeń w firmie to informacje dostępne dla wszystkich pracowników. Jeśli sytuacja finansowa FP na to pozwala, raz w roku firma przechodzi tzw. ‘akcję czerwcową’, kiedy podsumowujemy współpracę z Tobą na podstawie 4 ostatnich rozmów feedbackowych (a te odbywają się co kwartał). Wynik tych rozmów przekłada się na wysokość podwyżki. Budżet każdej akcji czerwcowej jest w FP informacją jawną oraz zależy od sytuacji finansowej firmy. Co to oznacza dla Ciebie? Podwyżki w FP to rozwiązanie systemowe, wynagrodzenie będzie systematycznie szło w górę wraz z tokiem Twojej pracy.
Możesz pracować w wielu projektach i nabywać coraz więcej doświadczenia, pozostając nadal w jednej firmie. Ponadto, oprócz całego spektrum korzyści, które wraz z rozpoczęciem pracy otrzymuje nowy pracownik, w każdym miesiącu standardowo do wykorzystania jest m.in. platforma benefitowa. Więcej o benefitach, jakie oferuje FP, przeczytasz w zakładce “Benefity i korzyści”.
Możesz zrobić sobie przerwę od świadczenia usług i wtedy wystawić też pomniejszoną o nieobecność fakturę. Ważne, aby dać znać koordynatorowi o planowanej nieobecności/przerwie.
Dzieci pracowników FP mają pierwszeństwo przy zapisach do Fantastycznej Przygody (liczba miejsc jest ograniczona). Dodatkowo, wszystkim pracownikom FP (bez względu na formę zatrudnienia), których dzieci uczęszczają do FP-owego przedszkola, przysługuje zwrot części kosztów.
Delegacje do klienta to ważna część naszej pracy jednak ich częstotliwość zależy od stanowiska, na jakie aplikujesz i od projektu, w którym będziesz pracować. Wśród inżynierów oprogramowania delegacje nie są częste. Każdy wyjazd konsultujemy wspólnie i dopasowujemy do sytuacji pracownika.
Najczęściej projekt docelowy poznajesz po rozpoczęciu współpracy. Czasem zdarza się, że rekrutujemy pod konkretny projekt i wtedy udzielamy Ci szczegółowych informacji na ten temat. To, do jakiego projektu trafisz, zależy m.in. od Twoich umiejętności i preferencji, daty startu pracy i bieżącego zapotrzebowania. Staramy się wziąć wszystkie czynniki pod uwagę, żeby Ci się dobrze pracowało w FP od samego początku.
Mamy w FP narzędzie systemowe do zmiany projektu, czyli tzw. reassignment. Warto pamiętać, że zmiana projektu wymaga czasu i nie następuje z dnia na dzień. To dlatego, że zależy nam na ciągłości usługi dostarczanej dla klienta końcowego.
Możesz przesłać swoje CV na adres: praca@future-processing.com. Na pewno damy Ci znać, czy aktualnie prowadzimy rekrutacje na stanowisko, które Cię interesuje.
Oczywiście. Swoich sił możesz ponownie spróbować po upływie 3 miesięcy. Mamy nadzieję, że uzyskana po procesie rekrutacyjnym informacja zwrotna pozwoli Ci szybko nadrobić braki i kolejne podejście zakończy się sukcesem.
Przez pierwsze trzy miesiące jesteś wdrażany w pracę w FP w ramach programu onboardingowego FP Adventure oraz projektowo wraz z Twoim zespołem. Możesz liczyć na bieżące wsparcie lidera i reszty teamu. Wraz ze startem pracy masz dostęp do naszej jednostki szkoleniowej, gdzie możesz zgłaszać potrzeby rozwojowe.Ponadto, w Twoich pierwszych miesiącach pracy będzie towarzyszył ci Buddy – nasz człowiek, który będzie ci służył pomocą i radą na początku ścieżki w FP.
Przy całkowitej pracy zdalnej pracujesz głównie z domu (na otrzymanym z FP sprzęcie firmowym). Oczywiście zawsze masz możliwość przyjazdu do biura FP, wówczas rezerwujesz sobie na ten czas "hot desk". Jeżeli planujesz częściej pracować z biura, będziesz mieć swoje stałe stanowisko z niezbędnym wyposażeniem.