• Co wchodzi w skład oceny końcowej po rekrutacji?

    Ocena końcowa rekrutacji jest wypadkową trzech czynników: Twojego doświadczenia, kompetencji miękkich oraz umiejętności technicznych zweryfikowanych na rozmowie rekrutacyjnej (w tych ostatnich uwzględniamy też ocenę z ewentualnego zadania domowego).

  • Czego mogę się spodziewać na technicznej części rozmowy kwalifikacyjnej?

    Część techniczna rekrutacji prowadzona jest w oparciu o wypracowane przez nas macierze kompetencji z danej technologii. Nasz rekruter techniczny porozmawia z Tobą o Twoich dotychczasowych projektach, środowisku pracy oraz sprawdzi Twoją wiedzę specjalistyczną.

  • Czy jeżeli brało się już udział w rekrutacji i nie udało się nawiązać współpracy, można próbować ponownie?

    Oczywiście! Swoich sił możesz ponownie spróbować po upływie 3 miesięcy. Mamy nadzieję, że uzyskana po procesie rekrutacyjnym informacja zwrotna pozwoli Ci szybko nadrobić braki i kolejne podejście zakończy się sukcesem.

  • Na czym polegają zadania domowe dla kandydatów?

    Zadanie programistyczne polega na napisaniu programu na podstawie przesłanej przez nas specyfikacji. Zostawiamy Ci dużą dowolność w kwestii doboru środowiska technicznego, w jakim zrealizujesz zadanie.W przypadku rekrutacji inżynierów ds. jakości oprogramowania, mamy pulę 4 zadań, w których należy wykazać się wiedzą i umiejętnościami z takich obszarów, jak: automatyzacja, projektowanie przypadków testowych, analizowanie funkcjonalności lub użyteczności aplikacji oraz przygotowanie raportu z testów.

  • Jak długo będę czekać na informację zwrotną z rekrutacji?

    Cenimy sobie czas naszych kandydatów i staramy się, aby proces rekrutacyjny był jak najkrótszy. Na Twoją aplikację odpowiemy w przeciągu 3 dni roboczych, a decyzję o zatrudnieniu postaramy się podjąć tak szybko, jak to tylko możliwe. Zwykle nie trwa to dłużej niż 2 tygodnie.

  • Czy prowadzicie projekty dla polskich klientów?

    Tak, wraz z początkiem 2016 roku otwarliśmy się na polski rynek – mamy już kilku Klientów z naszego kraju w portfolio.

  • Jak wygląda kwestia punktu przedszkolnego dla dzieci pracowników?

    Dzieci pracowników FP mają pierwszeństwo przy zapisach do Fantastycznej Przygody (liczba miejsc jest ograniczona). Dodatkowo, wszystkim pracownikom FP (bez względu na formę zatrudnienia), których dzieci uczęszczają do FP-owego punktu przedszkolnego, przysługuje zwrot części kosztów.

  • W jaki sposób FP wspiera rozwój studentów kierunków technicznych?

    Od kilku lat na śląskich uczelniach technicznych prowadzimy Dobre Praktyki Tworzenia Oprogramowania — cykl bezpłatnych wykładów i warsztatów, które przygotowują kandydatów na programistów do codziennej pracy w firmach z branży IT. Co więcej, do niedawna prowadziliśmy w FP tradycyjne praktyki studenckie, a obecnie jesteśmy na etapie prac nad ich nową formułą — więcej informacji pojawi się wkrótce.

  • Czy jest dużo delegacji?

    Delegacje do klienta to ważna część naszej pracy jednak ich częstotliwość zależy od stanowiska, na jakie aplikujesz i od projektu, w którym będziesz pracować. Wśród inżynierów oprogramowania delegacje nie są częste. Nie są także warunkiem koniecznym – każdy wyjazd konsultujemy wspólnie i dopasowujemy do sytuacji pracownika.

  • Jakie są ścieżki kariery (system awansów, feedbacki)?

    W FP możesz zdobywać kolejne poziomy swojego stanowiska (Assistant / Junior / Medium / Senior / Expert), lub starać się o awans pionowy (Team Member / Team Leader / Head of Team). Twoja ocena jest sumą składowych ocen kwartalnych, które są wystawiane na podstawie rozmów z Twoim bezpośrednim liderem.

  • Czy od razu po zatrudnieniu mam gdzie siedzieć?

    Tak, za organizację Twojego miejsca pracy jest odpowiedzialny nasz dział Non-IT. Przychodząc do pracy, czeka na Ciebie stanowisko z niezbędnym wyposażeniem.

  • Czy godziny pracy są sztywne? Czy można pracować zdalnie?

    W FP mamy elastyczny czas pracy. W zależności od projektu, indywidualnie ustalasz ze swoim Team Leaderem jej godziny oraz kwestię pracy zdalnej.

  • Jak wyglądają początki w firmie?

    Pierwsze trzy miesiące w FP to czas na wdrożenie do zadań, uczenie się i poznawanie projektu. Możesz liczyć na bieżące wsparcie lidera i całego zespołu. Po zakończeniu okresu próbnego możesz korzystać z oferty naszej wewnętrznej jednostki szkoleniowej FP Academy.

  • Jakie dodatkowe korzyści daje firma poza wypłatą?

    W FP nie ma miejsca na nudę. Możesz pracować w wielu projektach i nabywać coraz więcej doświadczenia, pozostając nadal w jednej firmie. Ponadto, oprócz całego spektrum korzyści, które wraz z rozpoczęciem pracy otrzymuje nowy pracownik, w każdym miesiącu standardowo do wykorzystania jest m.in. platforma benefitowa. Więcej o benefitach, jakie oferuje FP, przeczytasz w szczegółowych ofertach pracy.

  • Czy firma zapewnia dodatkowe szkolenia?

    Tak. Dla nowych osób przygotowany jest program wdrożeniowy FP Adventure, w ramach którego realizowane są 4 szkolenia oraz wycieczka po firmie. Ponadto, do wykorzystania jest budżet szkoleniowy dla pracowników FP – umożliwia udział zarówno w szkoleniach i branżowych wydarzeniach wewnętrznych, jak i zewnętrznych.