• W jaki sposób FP dba o bezpieczeństwo pracowników w biurze w ramach COVID-19?

    W marcu 2021 została podjęta decyzja o zmianie trybu pracy FP na hybrydowy (z możliwością całkowitej pracy zdalnej) oraz dostosowaniu firmowych biur do nowej rzeczywistości, w tym m.in. powstały nowe coffee pointy, by rozładować ruch w kuchniach.Kroki podjęte w kontekście bezpieczeństwa pracowników to: powołanie specjalnego zespołu covidowego, którego zadaniem jest odpowiednie reagowanie na zgłoszenia zachorowania, środki dezynfekujące przy wejściu głównym do każdego budynku, dezynfekcja miejsca pracy, firmowe maseczki wielokrotnego użytku dla każdego pracownika, dofinansowanie do testów w kierunku wykrycia COVID-19 oraz opcja wypożyczenia firmowego sprzętu i krzeseł do domu.

  • Pracuję w IT już bardzo długo. Czy FP to miejsce dla mnie?

    Oczywiście, że tak. Jesteśmy firmą programistyczną z ponad 20-letnim stażem i realizujemy coraz bardziej zaawansowane projekty. Ponadto, dbamy o wymianę wiedzy wewnątrz FP, dlatego stworzyliśmy grupę Technical Expertise. Skupia ona naszych ekspertów - ponad 30 architektów - którzy chętnie dzielą się informacjami merytorycznymi, inspirują nawzajem, pomagają w rozwiązywaniu problemów w projektach i decydują o kierunku rozwoju technologicznego całej firmy. Na pewno znajdziecie wspólny język :)

  • W jaki sposób firma podchodzi do awansów?

    Awanse to dobra rzecz – w FP możesz zdobywać kolejne poziomy swojego stanowiska (Assistant / Junior / Medium / Senior / Expert), lub starać się o awans pionowy (Team Member / Team Leader / Head of Team). Mamy ścieżki karier, które jasno określają jakie kryteria musisz spełnić by „iść dalej”, opracowaliśmy macierze techniczne z core’owych technologii, które określają zakres wiedzy i doświadczenia, jaki musisz posiadać. Mamy również super liderów, którzy dbają o Twój rozwój w projekcie i poza nim, przygotowując Cię tym samym do awansu.

  • Jakie są możliwości rozwoju w FP? Czy macie budżety szkoleniowe? Jak one funkcjonują?

    Dajemy spore możliwości rozwoju. Stworzyliśmy ścieżki karier dla większości stanowisk i zapewnić systemowe podejście do rozwoju naszych pracowników. W FP mamy również dział FPAcademy, który odpowiada za szkolenia wewnętrzne oraz zewnętrzne. Twój lider na pewno zadba o to, żebyś mógł uczestniczyć w szkoleniach dopasowanych do Twoich potrzeb. Dodatkowo, w samej organizacji proponujemy dodatkowe role, takie jak trener czy rekruter techniczny.

  • Czy moje wynagrodzenie będzie rosnąć? Jak firma podchodzi do podwyżek?

    Transparentność systemu wynagrodzenia to killer feature FP. Widełki, stałe podwyżki za awans, mediana i średnia wynagrodzeń w firmie to informacje dostępne dla wszystkich pracowników. Raz w roku firma przechodzi tzw. ‘akcję czerwcową’, kiedy podsumowujemy współpracę z Tobą w oparciu o 4 ostatnie rozmowy feedbackowe (a te odbywają się co kwartał). Wynik tych rozmów to w dużym skrócie – podwyżka. Wysokość budżetu każdej akcji czerwcowej, jak również sposób jej dystrybucji w firmie są w FP informacją jawną. Co to oznacza dla Ciebie? Podwyżki w FP to rozwiązanie systemowe, wynagrodzenie będzie systematycznie szło w górę wraz z tokiem Twojej pracy.

  • Jakie dodatkowe korzyści daje firma poza wypłatą?

    Możesz pracować w wielu projektach i nabywać coraz więcej doświadczenia, pozostając nadal w jednej firmie. Ponadto, oprócz całego spektrum korzyści, które wraz z rozpoczęciem pracy otrzymuje nowy pracownik, w każdym miesiącu standardowo do wykorzystania jest m.in. platforma benefitowa (osoby na UoP). Więcej o benefitach, jakie oferuje FP, przeczytasz w szczegółowych ofertach pracy.

  • Zawieram z FP umowę B2B. Jakie mam przywileje?

    Osobom współpracującym z naszą firmą na zasadach B2B przysługują świadczenia dodatkowe takie, jak: możliwość darmowego korzystania ze sprzętu i softu (licencji) z FP, szkolenia (w tym wyjazdy na konferencje), kursy językowe, dopłata do przedszkola oraz możliwość zmiany projektu (reassignment).

  • Czy przy współpracy w oparciu o umowę B2B przysługuje mi urlop?

    Nie mówimy o urlopie na B2B - możesz zrobić sobie przerwę od świadczenia usług i wtedy wystawić też pomniejszoną o nieobecność fakturę. Ważne, aby dać znać koordynatorowi o planowanej nieobecności/przerwie. Wierz nam, że stawka na B2B uwzględnia to, że „na działalności” przydadzą Ci się chwile wytchnienia :)

  • Jak wygląda kwestia przedszkola dla dzieci pracowników?

    Dzieci pracowników FP mają pierwszeństwo przy zapisach do Fantastycznej Przygody (liczba miejsc jest ograniczona). Dodatkowo, wszystkim pracownikom FP (bez względu na formę zatrudnienia), których dzieci uczęszczają do FP-owego przedszkola, przysługuje zwrot części kosztów.

  • Czy prowadzicie projekty dla polskich klientów?

    Tak, wraz z początkiem 2016 roku otwarliśmy się na polski rynek – mamy już kilku Klientów z naszego kraju w portfolio.

  • Czy jest dużo delegacji?

    Delegacje do klienta to ważna część naszej pracy jednak ich częstotliwość zależy od stanowiska, na jakie aplikujesz i od projektu, w którym będziesz pracować. Wśród inżynierów oprogramowania delegacje nie są częste. Nie są także warunkiem koniecznym – każdy wyjazd konsultujemy wspólnie i dopasowujemy do sytuacji pracownika.

  • Czy na etapie rekrutacji poznam swój docelowy projekt?

    Najczęściej projekt docelowy poznajesz już po rozpoczęciu współpracy. Czasem zdarza się, że rekrutujemy pod konkretny projekt i wtedy udzielamy Ci szczegółowych informacji na ten temat. To, do jakiego projektu trafisz, zależy m.in. od Twoich umiejętności i preferencji, daty startu pracy i bieżącego zapotrzebowania. Staramy się wziąć wszystkie czynniki pod uwagę, żeby Ci się dobrze pracowało w FP od samego początku.

  • A co jeśli trafię do projektu, który mi nie odpowiada?

    Mamy w FP narzędzie systemowe do zmiany projektu, czyli tzw. reassignment. Warto pamiętać, że zmiana projektu wymaga czasu i nie następuje z dnia na dzień. To dlatego, że jesteśmy firmą outsourcingową i zależy nam na ciągłości usługi dostarczanej dla klienta końcowego.

  • Na stronie nie widzę stanowiska, które mnie interesuje. Co robić?

    Możesz przesłać swoje CV na adres: praca@future-processing.com. Na pewno damy Ci znać, czy aktualnie prowadzimy rekrutacje na stanowisko, które Cię interesuje.

  • Czy mogę pracować u was na część etatu?

    Docelowo szukamy osób, które dołączą do nas na pełny etat, co wynika z potrzeb biznesowych naszych Klientów. Jednak dopuszczamy wyjątki w poziomie zaangażowania. Jeśli na przykład wiesz, ze za kilka miesięcy będziesz mógł pracować z nami 40 godzin tygodniowo, a w okresie przejściowym na niepełny etat, to warto spróbować. Jest szansa, że znajdziemy optymalne rozwiązanie dla obu stron ?

  • Czy przyjmujecie do pracy osoby z bardzo małym doświadczeniem, np. 3 lub 6 miesięcy?

    Czasem tak, lecz w większości przypadków szukamy doświadczonych specjalistów. Zachęcamy jednak do aplikowania, na pewno damy znać, czy zaangażujemy Cię w proces rekrutacji.

  • Jak długo będę czekać na informację zwrotną z rekrutacji?

    Cenimy sobie czas naszych kandydatów i staramy się, aby proces rekrutacyjny był jak najkrótszy. Na Twoją aplikację odpowiemy w przeciągu 3 dni roboczych, a decyzję o zatrudnieniu postaramy się podjąć tak szybko, jak to tylko możliwe.

  • Wysłałem Wam CV, ale nie dostałem żadnej odpowiedzi. Co robić?

    Prosimy o chwilę cierpliwości. Staramy się odpowiadać na wszystkie wiadomości w max. 72h. Jeśli nie otrzymałeś odpowiedzi, to zawsze możesz napisać do nas na: praca@future-processing.com.

  • Czego mogę się spodziewać na technicznej części rozmowy kwalifikacyjnej?

    Część techniczna rekrutacji prowadzona jest w oparciu o wypracowane przez nas macierze kompetencji z danej technologii. Nasz rekruter techniczny porozmawia z Tobą o Twoich dotychczasowych projektach, środowisku pracy oraz sprawdzi Twoją wiedzę specjalistyczną.

  • Co wchodzi w skład oceny końcowej po rekrutacji?

    Ocena końcowa rekrutacji jest wypadkową trzech czynników: Twojego doświadczenia, kompetencji miękkich oraz umiejętności technicznych zweryfikowanych na rozmowie rekrutacyjnej (w tych ostatnich uwzględniamy też ocenę z ewentualnego zadania domowego).

  • Na czym polegają zadania domowe dla kandydatów?

    Zadanie programistyczne polega na napisaniu programu na podstawie przesłanej przez nas specyfikacji. Zostawiamy Ci dużą dowolność w kwestii doboru środowiska technicznego, w jakim zrealizujesz zadanie.W przypadku rekrutacji inżynierów ds. jakości oprogramowania, mamy pulę 4 zadań, w których należy wykazać się wiedzą i umiejętnościami z takich obszarów, jak: automatyzacja, projektowanie przypadków testowych, analizowanie funkcjonalności lub użyteczności aplikacji oraz przygotowanie raportu z testów.

  • Czy jeżeli brało się już udział w rekrutacji i nie udało się nawiązać współpracy, można próbować ponownie?

    Oczywiście! Swoich sił możesz ponownie spróbować po upływie 3 miesięcy. Mamy nadzieję, że uzyskana po procesie rekrutacyjnym informacja zwrotna pozwoli Ci szybko nadrobić braki i kolejne podejście zakończy się sukcesem.

  • Jak wyglądają początki w firmie?

    Przez pierwsze trzy miesiące jesteś wdrażany w pracę w FP w ramach programu onboardingowego FP Adventure oraz projektowo wraz z Twoim zespołem. Możesz liczyć na bieżące wsparcie lidera i reszty teamu. Po zakończeniu okresu próbnego możesz korzystać z oferty naszej wewnętrznej jednostki szkoleniowej FP Academy.

  • Czym jest bufor?

    To dla nowych FPowiczów jest to często pierwszy zespół technologiczny. Realizujemy w jego obrębie wszelkie akcje wprowadzające do FP nowych pracowników, a jednocześnie pełni on funkcję „poczekalni” dla osób kończących projekt i oczekujących na nowy. To tutaj powstają projekty wewnętrzne, z których korzysta cała ekipa FP. Liderzy bufora koordynują projekty, programy rozwojowe oraz zadania wspierające inne działy. Poprzez indywidualne podejście do każdego pracownika, oferowane wsparcie i zadania staramy się, aby każdy kto dołączył do FP albo po prostu oczekuje na nowy projekt czuł się pewnie, stawiając kroki w kolejnych wyzwaniach na swojej inżynierskiej drodze. Przykładowe projekty: BufferApp – Narzędzie ułatwiające zarządzanie wprowadzeniem nowych osób do FP oraz organizowaniem pracy dla osób pozostających bez projektów, tworzone przez bufor dla bufora (Node.js & ReactApp). Tablica Projektów to wewnętrzny system, który gromadzi i przetwarza informacje o projektach realizowanych w Future Processing (.NET Core 3.1, React, MS SQL). CV Generator umożliwia tworzenie oraz aktualizację CV w FP’owym formacie. Każdy zalogowany FPowicz może wprowadzić dane i wygenerować plik .docx (Java 11, Angular 8, PL/SQL)

  • W jaki sposób FP wspiera rozwój studentów kierunków technicznych?

    Od kilku lat na śląskich uczelniach technicznych prowadzimy Dobre Praktyki Tworzenia Oprogramowania — cykl bezpłatnych wykładów i warsztatów, które przygotowują kandydatów na programistów do codziennej pracy w firmach z branży IT. Co więcej, do niedawna prowadziliśmy w FP tradycyjne praktyki studenckie, a obecnie jesteśmy na etapie prac nad ich nową formułą — więcej informacji pojawi się wkrótce.

  • Kiedyś FP było znane z wartościowych praktyk studenckich. Czy nadal je organizujecie?

    Obecnie nie organizujemy praktyk studenckich, ze względu na duże bieżące zapotrzebowanie biznesowe na naszych specjalistów. Wiemy, że praktykant wymaga odpowiedniej opieki, by mógł maksymalnie wykorzystać czas spędzony w FP. Na tę chwilę nie możemy jej zapewnić, ale nie wykluczamy powrotu do praktyk studenckich w przyszłości.