Keep it clean: hexagonal architecture in practice [VIDEO in Polish]

data: 19 września, 2018
czas czytania: 1 min
autor: Szymon Sobocik

Jeszcze przed wakacjami, w siedzibie Future Processing gościliśmy uczestników 28. spotkania społeczności Silesia Java User Group Jak zwykle było ciekawie i inspirująco. A dzisiaj zapraszamy Was do obejrzenia wykładu gościa specjalnego!

Uczestnicy wydarzenia mieli okazję posłuchać Pawła Beneckiego z Future Processing z prelekcją pt. „Java – technologie biznesowe użyteczne w projektach naukowych”. Natomiast gościem specjalnym był Jakub Nabrdalik, którego prezentacją pt. „Keep it clean: hexagonal architecture in practice” chcemy się z Wami podzielić.

Jakub to wieloletni praktyk, z branżą IT związany od 15 lat. Software engineer, developer, architect, team leader oraz manager, na swoim koncie ma ponad 60 wystąpień na różnych konferencjach.

W wystąpieniu pt. “Keep it clean: hexagonal architecture in practice” Kuba przedstawił architekturę systemu umożliwiającą izolację domeny biznesowej od infrastruktury, poprzez układ pakietów, rozkład odpowiedzialności klas oraz modułów na poziomie konkretnego mikroserwisu. Zaprezentował również bardzo ciekawe i efektywne podejście do testowania czystej logiki aplikacji, bez zanieczyszczenia infrastrukturą. Pokazane zostały przykłady z życia realnego projektu w Javie oraz Groovym. Najlepiej jednak sprawdzić osobiście, a zatem zapraszamy do oglądania!

Newsletter IT leaks

Dzielimy się inspiracjami i nowinkami z branży IT. Szanujemy Twój czas - obiecujemy nie spamować i wysyłać wiadomości raz na dwa miesiące.

Subscribe to our newsletter

Administratorem Twoich danych osobowych jest Future Processing S.A. z siedzibą w Gliwicach. Twoje dane będziemy przetwarzać w celu przesyłania cyklicznego newslettera dot. branży IT. W każdej chwili możesz się wypisać lub edytować swoje dane. Więcej informacji znajdziesz w naszej polityce prywatności.